Nedosuđeni penali za Partizan? Jokić rešio sve dileme!

nedelja 25.07.2021.
23:37

Kako smo već navikli, po završetku večerašnjih mečeva usledila je i analiza suđenja.

Screenshot/TV Arena Sport

Partizan je večeras u derbiju drugog kola Superlige savladao Vojvodinu u Novom Sadu sa 2:0, a po oceni Zdravka Jokića, sudijskog analitičara, nije bilo mnogo spornih detalja na ovoj utakmici.

Za početak, crno-beli su u prvom poluvremenu najpre tražili jedanaesterac pošto je lopta posle udarca Rikarda pogodila Cucina u ruku. Sudija Novak Simović je pokazao da se igra nastavi, ne obazirući se na proteste fudbalera Partizana, a Jokić je pohvalio takvu odluku.

''Vidimo najpre položaj sudije, vrlo je blizu. Kratka distanca, prirodni položaj ruke, nema namere i dobra odluka sudije. Igra teče dalje'', kratko i jasno je konstatovao Jokić.

U 19. minutu meča još jedan kontakt u kaznenom prostoru Vojvodine, kada je Holender pao, ali Simović ponovo nije pokazao na belu tačku i - ponovo je doneo ispravnu odluku, po Jokićevoj oceni.

''Ovde igrač Partizana kolenom ima kontakt, a igrač Vojvodine je nogama na zemlji i ne pravi pokret'', objasnio je Jokić.

Nije bilo mnogo posla ni za VAR sudije, pa je večerašnji trijumf Partizana bio zaslužen.