utorak 21.09.2021.
22:41

Viola igrala samo prvo poluvreme.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fjorentine nastavili su odličnu tradiciju protiv Intera pošto su na gostovanju u Firenci slavili sa 3:1 nakon preokreta u meču 5. kola Serije A.

Domaći tim je vodio u prvom poluvremenu, bio nešto bolji rival u uvodnih 45 minuta, ali je u nastavku dozvolio da primi tri gola i tako nastavi negativnu seriju rezultata protiv aktuelnog šampiona Italije.

Već na startu meča Fjorentina je zapretila u akciji u kojoj je učestvovao i Dušan Vlahović, ali se Inter dobro izvukao.

Posle prelaska igre na Fjorentinin deo terena, domaćin je uzvratio u 10. minutu odličnim pokušajem Vlahovića, ali je Samir Handanović odlično reagovao.

U 12. minutu odlično je iskosa pokušao i Biragi, ali je slovenački golman odlično odbranio.

Fjorentina je zasluženo stigla do vođstva u 23. minutu kada je Niko Gonzales uposlio Rikarda Sotila, a ovaj rutinski na drugoj stativi zatresao mrežu.

Bilo je sporno da li je Gonzales faulirao Škrinjara, te da li je bio u ofsajdu, ali gol je priznat i domaćin zasluženo slavi vođstvo.

Najbolju priliku za Inter u prvom poluvremenu imao ja Hakan Čalhanoglu čiji udarac je u 30. minutu zaustavio Dragovski.

Sedam minuta kasnije Matija Nastasić postigao je autogol, ali je njemu prethodio ofsajd, pa je pogodak poništen.

Početkom drugog poluvremena, ponovo je pokušao Vlahović, ali je lopta otišla preko gola.

Inter je do izjednačenja stigao iz prve prave prilike na utakmice, a strelac je u 52. minutu bio Mateo Darmijan nakon udarca iskosa u kojem, istini za volju, defanzivci Fjorentine nisu dobro reagovali.

Potpuni preokret Interu omogućio je Edin Džeko samo tri minuta kasnije sjajnim udarcem na centaršut Čalhanoglua.

Nervoza igrača domaćeg tima dostigla je vrhunac u 79. minutu kada je isključen Gonzales, pa je već tada bilo jasno da će tri boda krenuti za Milano.

Do kraja meča viđen je i gol Ivana Perišića u 87. minutu, čime je Inter i definitivno potvrdio trijumf i velika tri boda sa gostovanja u Firenci.

U drugom meču odigranom u istom terminu Atalanta je u Bergamu slavila protiv Sasuola 2:1, a sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu.

Domaćin je poveo već u trećem minutu golom Robina Gosensa, a Davide Zapakosta je  u 37. minutu povisio na 2:0.

Uzbuđenje je u duel uneo Domeniko Berardi na minut pre odlaska na odmor, što se ispostavilo kao poslednji pogodak na meču.