PL - Murinjo pao posle preokreta, Junajted slavio u Londonu, "pevci" se opraštaju od Kejna?

nedelja 11.04.2021.
19:26

Čvrst derbi u prestonici Engleske.

EPA-EFE/Adrian Dennis

Dosta kontroverzi u prvom delu igre, Solskjerov Junajted bolje zaigrao u drugom delu i došao do još jednog preokreta ove sezone (3:1).

Nismo se mnogo nagledali fudbala u prvom delu igre, videli smo četiri šuta ukupno a tek jedan je išao u okvir gola.

Ipak videli smo dosta kontroverze, Mančester junajted dolazi do prednosti u 34. minutu međutim VAR je imao svog udela. Gol Kavanija je ubrzo i poništen, Skot MekTominaj je napravio faul nad Sonom u samom začetku napada.

"Pevci" su se ekspresno trgli, Lukaš Moura nalazi Sona - krilo "pevaca" lako pogađa za 1:0 u 40. minutu

Junajted je zaigrao bolje posle pauze, imali su "đavoli" i posed i šuteve. A izjednačenje dolazi u 57. minutu, strelac je niko drugi do Freda. Ubrzo smo videli i jednu sjajnu akciju Junajteda, Pogba je neslavno završava sa optimističnim pokušajem petom. Imao je i Bruno odličnu šansu.

Na drugoj strani Kejn je zapretio, Henderson siguran na prvoj stativi. Kavani ipak dolazi do svog gola, rasni Urugvajac pogađa za potpuni preokret u 79. minutu. Odlična asistencija Grinvuda.

Totenhem je jurio izjednačenje, posle jednog kornera umalo Kavani da postigne autogol.

Zlatna rezerva Grinvud overava meč u nadoknadi, Englez dolazi i do gola za 3:1 posle Pogbine asistencije.

"Pevci" su tako posle 31. kola na poziciji sedam, prednost u odnosu na Vest Hem je sada šest bodova a tu je i Čelsi sa bodom manje od "čekićara". Izgleda da smo blizu odlaska Kejna, engleski reprezentativac nema nameru da ostane ukoliko LŠ izostane u Londonu.