Serija A - Vlahović i Riberi, kakav tandem, Fiorentina slavila protiv "fenjeraša"!

subota 23.01.2021.
22:43

Na gubitničkoj strani našli se Miloš Vulić i Vladimir Golemić.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fiorentine savladali su Krotone rezultatom 2:1 u okviru 19. kola italijanske Serije A.

"Ljubičasti" su rešili pitanje pobednika već u prvom poluvremenu kada je domaćin stekao nedostižnu prednost.

Igrao se 20. minut kada je Đakomo Bonaventura primio loptu grudima i pre pada je poslao u mrežu Krotonea.

Vođstvo je uvećao reprezentativac Srbije Dušan Vlahović koji je iskoristio dodavanje Riberija i rutinski završio lepu akciju po levoj strani.

Nije se predao Krotone pošto je u 66. minutu Simi uspeo da matira Dragovskog, međutim to je bilo sve od gostiju.

Pored Vlahovića, za Fiorentinu je čitav meč odigrao i Nikola Milenković, dok je Miloš Vulić zamenjen u 60. minutu kada je ušao Benali. Nekoliko minuta u dresu poraženog tima zabeležio je i Vladimir Golemić.

Ekipa iz Firence se nakon ove pobede popela za jednu poziciju i sada je 12. u Seriji A sa 21 bodom. Krotone je poslednji sa 12.