nedelja 27.08.2023.
21:50

Vrlo malo joj je nedostajalo za još bolji rezultat.

Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT

Mlada srpska atletičarka Angelina Topić nastupila je večeras u finalu Sverskog prvenstva u Budimpešti, u disciplini skok uvis.

U finale se plasiralo ukupno 15 takmičarski, a Angelina je na kraju završila na odličnoj sedmoj poziciji i stekla ogromno iskustvo koje će joj mnogo značiti u nastavku karijere.

Ona je iz prvog pokušaja preskakala 1.85 i 1.90 metara, a zatim iz drugog 1.94.

Nažalost, stala je na visini 1.97, koja je njen lični rekord, ali večeras nije uspela da je preskoči iz tri pokušaja.

U trećem je malo nedostajalo, ali šta je tu je, Angelina zaslužuje sve čestitke za prikazano na ovom Svetskom prvenstvu.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je Ukrajinka Jaroslava Mahučik, koja je jedina uspela da preskoči visinu od 2,01 metra.

Srebrnu i bronzanu medalju su osvojile Australijanke Eleanor Paterson i Nikol Olislagers. Njih dve su preskočile 1,99 metara, ali je srebro pripalo Paterson zbog manjeg broja pokušaja.