Autor: Beta Beta
subota 26.07.2014.
20:13
Izvor: Beta

Sjajni srpski atletičar Emir Bekrić nastavio je "žetvu medalja" na takmičenju u Rumuniji!

Srpski atletičar Emir Bekrić osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 400 metara s preponama na 73. Balkanskim igrama u u Pitestiju, Rumuniji.

Bekrić je stazu pretrčao za 50 sekundi i osam stotinki.

Naš reprezentativac ima lični i državni rekord ispod 49 sekundi, tako da ovaj rezultat nije bio u rangu njegovog najboljeg, ali sasvim dovoljan da savlada svoje konkurente na ovom takmičenju.

Drugo mesto osvojio je Kapeljo Jasemini Eskobar (50,62), dok je treći bio Milan Kotur iz Hrvatske (51,87).

Balkanijada je poslednja provera, ali i poslednja prilika za ostvarenje norme pred Evropsko prvenstvo u Cirihu koje će se održati od 12. do 18.avgusta, za koje se Bekrić uspešno kvalifikovao.