Duplantis odbranio evropsko zlato u skoku s motkom!

subota 20.08.2022.
23:45

Šveđanin neprikosnoven.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Švedski atletičar Armand Duplantis osvojio je večeras zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu, u skoku s motkom.

Svetski rekorder je u finalu postavio i novi rekord evropskih šampionata, sa preskočenih 6,06 metara.

Aktuelni svetski i olimpijski prvak je tako odbranio i evropsko zlato iz Berlina 2018. godine.

Srebro je pripalo domaćem takmičaru Bo Kanda Lita Bereu (5,85), dok je bronzu osvojio Norvežanin Pol Haugen Lilefose (5,75).

U trci na 800 metara u ženskoj konkurenciji zlatnu medalju je osvojila Britanka Kili Hodžkinson sa istrčanih 1:59,04 minuta.

Francuskinja Renel Lamot je došla do srebra rezultatom 1:59,49 minuta, a bronza je otišla Poljakinji Ani Velgoš (1:59,87).

Albanska atletičarka Luiza Gega je osvojila zlato u trci na 3.000 metara stiplčez. Ona je u finalu postavila rekord šampionata u vremenu od 9:11,31 minut.

Lea Mejer iz Nemačke je osvojila srebro (9:15,35), a Britanka Elizabet Bird je došla do bronze (9:23,18).

Britanska muška štafeta došla je do zlata u trci na 4x400 metara. Metju Hadson-Smit, Čarls Dobson, Luis Dejvi i Aleks Hejdok-Vilson su trku završili za 2:59,35 minuta.

Srebro je osvojila Belgija (2:59,49), dok je štafeta Francuske osvojila bronzu sa istrčanih 2:59,64 minuta.

U ženskoj štafeti najbolja je bila Holandija u sastavu Evelin Zalberg, Like Klaver, Lisan de Vit i Femke Bol (3:20,87).

Bol je tako došla do treće zlatne medalje na ovom Evropskom prvenstvu, posle pobeda u trci na 400 metara i 400 metara s preponama.

Do srebrne medalje stigla je štafeta Poljske (3:21,68), a Velika Britanija je bronzana (3:21,74).