16:38
Izvor: Beta

Srpska atletičarka Ivana Španović nalazi se u izboru za najbolju atletičarku Evrope za mesec mart, saopšteno je danas.

Beta/BranislavBožić/Mo

Ivana Španović je prošlog meseca u Portlandu osvojila srebrnu medalju u skoku u dalj na Svetskom dvoranskom prvenstvu, državnim rekordom od sedam metara i sedam centimetara, što je najbolji rezultat u Evropi ove sezone.

To je i sedmi rezultat svih vremena na evropskim listama i deveti na svetskim rang listama.

Ona je prošle godine u martu proglašena za najbolju atletičarku, pošto je na Evropskom prvenstvu u Pragu pobedila rezultatom 6,98 metara.

Evropska atletska federacija svakog meseca nominuje pet kandidata u kategoriji seniora i seniorki, a glasa se putem društvenih mreža "Fejsbuk" i "Tviter" do 12. aprila.

Izbor kandidata vršio se na osnovu postignutih rezultata u martu, u kome je najznačajnije takmičenje bilo Svetsko prvenstvo u Portlandu.

Osim Španović u konkurenciji su Španjolka Rut Beitija, koja je osvojila srebro u svoku u vis, osvajačica zlatne medalje na 1.500 metara Holanđanka Sifan Hasan i petobojka iz Ukrajine Anastasija Mohnjuk, koja je osvojila srebro.