Ili osvojila prvo zlato za SAD u bacanju kugle, Van najbolji u skoku udalj

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 17.07.2022.
13:10
Izvor: Sportske.net, Beta

Američka atletičarka Čejz Ili osvojila je noćas zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Judžinu, u disciplini bacanje kugle.

EPA-EFE/Robert Ghement

Ona je tako osvojila prvo zlato za SAD u ovoj disciplini, a u finalu je slavila hicem od 20,49 metara.

Srebro je pripalo dvostrukoj uzastopnoj svetskoj šampionki Kineskinji Gon Lidjao (20,39), dok je bronzu osvojila Holanđanka Džesika Šilder (19,77).

Zlatnu medalju u muškom skoku udalj osvojio je kineski takmičar Đinan Van. On je pre poslednje šeste serije zauzimao peto mesto, da bi u poslednjem pokušaju skočio 8,36 metara.

Kineskom atletičaru ovo je druga medalja na svetskim prvenstvima, nakon što je 2015. godine u Pekingu osvojio bronzu.

Olimpijski šampion Grk Miltiadis Tentoglu je došao do srebra (8,32), a bronza je pripala Švajcarcu Zimonu Ehameru (8,16).