Izvor: Beta

Aktuelni šampion Formule 1 Luis Hamilton trijumfovao je rano jutros po našem vremenu u trci za VN Kine u Šangaju.

Beta/AP Photo/Andy Wong

Vozač Mercedesa Britanac Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Kine u Šangaju.

Vozači su trku završili iza vozila bezbednosti, pošto se dva kruga pre kraja zapalio motor Maksa Verštapena iz ekipe Toro Roso.

Hamilton je od početka trke vozio sigurno, ostvario je 35. pobedu u karijeri, a drugu u sezoni, u vremenu od sat, 39 minuta, 42 sekunde i osam stotinki.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Niko Rozberg sa zaostatkom od 0,714 sekunde, treći je bio Sebastijan Fetel iz Ferarija sa 2,988 sekundi zaostatka.

Četvrto mesto zauzeo je vozač Ferarija Kimi Raikonen, a peto i šesto mesto vozači Vilijamsa Felipe Masa i Valteri Botas. Bodove su još osvojili Roman Grožan iz Lotusa, Felipe Nasr iz Zaubera, vozač Red Bula Danijel Rikardo i Markus Erikson iz Zaubera.

Naredna trka u šampionatu voziće se sledeće nedelje u Manami za Veliku nagradu Bahrenina.