19:26

Veliki dan za Australijanca.

Beta/AP Photo/Jose Breton

Vozač Dukatija Džek Miler pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Španije.

Miler je ostvario prvu pobedu posle pet godina, a bio je najbrži u Heresu rezultatom 41:05,602 minuta.

Drugo mesto zauzeo je Frančesko Banjaja iz Dukatija sa 1,912 sekundi zaostatka za pobednikom i to je prvi put posle tri godine da Dukati ima prvu dvojicu vozača na podijumu.

Treće mesto zauzeo je Franko Morbideli iz Petronas Jamahe sa 2,516 sekundi zaostatka.

Šestostruki svetski prvak Mark Markes iz Honde trku je završio na devetom mestu. To je bila tek druga njegova trka, posle duže pauze zbog operacije desne ruke.

Vozač Jamahe Fabio Kvartararo vodio je do 10 krugova pre kraja, kada je, kako je naveo, izgubio snagu u ruci. On je trku završio na 13. mestu i izgubio je prvu poziciju u generalnom plasmanu. Sada je prvi Banjaja sa 66 bodova, a dva manje ima Kvartararo.

Naredna trka u šampionatu vozi se 16. maja u Le Manu, za Veliku nagradu Francuske.