Šest optužnica kao epilog Silverstona
Veća tragedija izbegnuta pukom srećom.

Povezane vesti
Britansko tužilaštvo optužilo je danas šest osoba nakon što su aktivisti za zaštitu životne sredine utrčali na stazu na trci Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije.
Trka, koja je vožena u nedelju na Silverstonu, prekinuta je u prvom krugu zbog velikog incidenta na stazi i lančanog sudara. Taj prekid iskoristili su aktivisti i utrčali i seli na stazu, u trenutku kada su se vozači kretali ka boksu. Demonstrante je obezbedjenje odmah izvelo, a policija je u nedelju saopštila da je uhapsila sedam osoba, pre nego što je trka nastavljena posle 50 minuta pauze.
Pred britanskim sudom danas je šest osoba optuženo za zaveru radi izazivanja smetnji u javnosti, preneo je Skaj.
"Potpuno neodgovorno. Ljudi mogu da protestuju glasom, ali rizikovati na stazi i ugrožavati bezbednost je totalno glupo. To je neprihvatljivo, možete da protestujete zbog čega hoćete, postoji sloboda govora, ali ovo je zaista smešno", rekao je posle trke izvršni direktor Formule 1 Stefano Domenikali.
0 Komentara