Izvor: Sportske.net, Beta

Hamilton najbržim krugom zadržao prednost na vrhu.

EPA-EFE/DAVIDE GENNARI

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Emilije Romanje u Italiji.

Verstapen je na početku trke obišao vozača Mercedesa Luisa Hamiltona koji je bio na pol poziciji, sigurno je vozio tokom čitave trke i ostvario 11. pobedu u karijeri.

Trka je bila prekinuta u 33. krugu posle sudara vozača Vilijamsa Džordža Rasela i Valterija Botasa iz Mercedesa. Obojica su nepovredjeni izašli iz svojih vozila.

Hamilton je zauzeo drugo mesto, iako je u jednom trenutku bio deveti, kada je izleteo sa staze. Sedmostruki svetski šampion osvojio je i dodatni bod za najbrži krug trke zbog čega je i zadržao prvo mesto u generalnom plasmanu.

Vozač Meklarena Lando Noris zauzeo je treće mesto, što je njegov drugi plasman na podijum. Četvrti je bio Šarl Lekler iz Ferarija, a peti je bio njegov timski kolega Karlos Sainc.

Vozač Meklarena Danijel Rikardo zauzeo je šesto mesto, sedmi je bio Lens Strol iz Aston Martina, a osmi Pjer Gasli iz ekipe Alfa Tauri. Vozač Alfa Romea Kimi Raikonen zauzeo je deveto mesto, a 10. je bio Esteban Okon iz ekipe Alpin.

Naredna trka u šampionatu na programu je 2. maja za Veliku nagradu Portugala.