subota 15.07.2023.
19:00

Dva prelaza za vas...

4448 Elfsborg - Goteborg 1-1 (1.96)

Pratite li Elfsborg ove sezone? Da vam je neko rekao pre 20 godina da će Elfsborg biti veliki favorit protiv Geteborga, verovatno biste ga proglasili ludim, ali činjenica je da "Anđeli" nisu više ono što su bili i ne samo to, ove sezone su jedna od najslabijih ekipa u ligi i grčevito bi mogli da se bore za opstanak. U 14 dosadašnjih mečeva, Geteborg je pobedio samo jednom, a Elfsborg 11 puta. I pored činjenice da im je otišao Ondrejka, najbolji fudbaler iz ove sezone, igrač koji je pojačao Atverpen, Elfsborg ima napadački potencijal i od njegovog poslednjeg meča postigli su 12 golova na tri utakmice. Svakako ih smatramo favoritima, gostima ne dajemo skoro nikakvu šansu.

4473 San Luis - Queretaro 1X-1 (1.96)

Dva kola su odigrana u Meksiku, ali je Keretaro odigrao samo jedan i pitanje je kada će igrati kod svoje kuće jer je na tom mestu bio veliki koncert zbog kog je teren u očajnom stanju i nije moguće igrati fudbal. Sve to može uticati na goste koji su u prvom kolu pomalo iznenađujuće savladali Santos Lagunu golovima u samom finišu utakmice iako su bili u podređenom položaju sigurno 70-80 minuta meča. San Luis je prethodnu utakmicu odigrao slabo, pre svega zahvaljujući Zaldivaru koji je dobio crveni karton u 18. minutu, pa je ekipa poražena od Gvadalahare sa 3:1. Uglavnom, oni moraju, Keretaro je na sreću dobio prvu utakmicu i ima malo nemira u klubu, sve ukazuje da je domaćin favorit.