nedelja 27.02.2022.
19:30

Kako stoje stvari, ni ovo proleće neće doneti promenu na bundesligaškom tronu.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

U poslednjoj utakmici 24. kola nemačke Bundeslige, ekipa Dortmunda osvojila je samo bod protiv domaćeg Augsburga koji vodi veliku borbu za opstanak u ligi.

Meč je završen rezultatom 1:1, pa sada Dortmund na drugom mestu na tabeli Bundeslige ima 50 bodova, osam manje od vodećeg Bajerna, a Augsburg je uspeo da se probije tik iznad zone ispadanja, na petnaesto mesto sa 23 boda, koliko ima i 16-plasirana Herta.

Favorizovani gosti su poveli u 35. minutu, kada je Torgan Azar napravio pravi ''dar-mar'' po levoj strani, bio je to sjajan solo prodor i na kraju precizan udarac za vođstvo od 1:0.

Ta prednost Dortmunda je ostala na snazi sve do 78. minuta, kada je rezervista Sarenren-Baze, samo osam minuta pošto je ušao u igru doneo veliki bod Augsburgu. Domaći su prethodno osvojili loptu na sredini terena, posle čega su sa petoricom igrača krenuli u brzu polukontru,na kraju Sarenren iz peterca šalje loptu pod prečku - 1:1.

Imali su gosti još petnaestak minuta da ipak dođu do očekivane pobede, ali je ekipa Augsburga uspela da sačuva remi.