Bivši Zvezdin fudbaler pokvario Zukićev povratnički debi, poraz Vojvodine u prvoj kontrolnoj utakmici
Mađarski tim je večeras bio za nijansu bolji od Novosađana.
Povezane vesti
Fudbaleri novosadske Vojvodine večeras su odigrali prvi kontrolni meč na pripremam a u Austriji i doživeli minimalan poraz (2:1) u duelu sa ekipom mađarskog šampiona Đera.
Trener Miroslav Tanjga pružio je šansu velikom broju igrača, pa su tako dva različita tima bila na terenu u prvom i drugom poluvremenu.
Đer je poveo golom nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Željka Gavrića, i to već u petom minutu utakmice, a Vojvodina je uzvratila deset minuta kasnije, kada je posle odličnog centaršuta Vidosavljevića, Siniša Tanjga udarcem glavom pogodio mrežu za 1:1.
Do kraja prvog poluvremena bilo je još prilika ispred oba gola, ali ne i promene rezultata sve do 53. minuta, kada je Željko Gavrić još jednim golom doneo pobedu ekipi Đera - 2:1.
Vojvodina je do kraja meča stvarala šanse, Sukačev je volej-udarcem sa 20 metara pogodio prečku, a Zukić nešto kasnije i stativu, ali je do kraja ostalo 2:1 za Đer.
Vojvodina (prvo poluvreme): Rosić, Nikolić, Tanjga, Crnomarković, Baros, Poletanović, Đakovac, Mitrović, Vidosavljević, Ranđelović, Vukanović.
Vojvodina (drugo poluvreme): Gočmanac, Butean, Suč, Redžić, Sukačev, Mladenović, Petrović, Kolarević, Kokanović, Zukić, Mulahusejnović.
Đer: Petraš, Vladiou, Krpić, Cinger, Stefulj, Tot, Vitalis, Gavrić, Bumba, Banati, Njie. Igrali su još: Međeri, Biro, Umatum, Urblik, Mas, Tolar, Šon, Živković, Garamšegi, Seljem, Deši.
0 Komentara