Blagojević nije srećan stanjem u srpskom fudbalu: "Treneri dovedeni do apsurda, nebitni smo..."

Autor: Nemanja Janošev
petak 07.03.2025.
15:20
Izvor: Sportske.net

Partizan dočekuje Novi Pazar.

FK Partizan
FK Partizan

Povezane vesti

Trener fudbalera Partizana Srđan Blagovijević najavio je meč 27. kola Super lige Srbije koji će njegova ekipa odigrati sutra protiv Novog Pazara.

S početkom od 18.05 sati na stadionu u Humskoj, Partizan u derbiju runde čeka Pazarce koji su odlično počeli pod vođstvom novog trenera Vladimira Gaćinovića.

Ali, pre nego što je počeo o samom susretu, Blagojević je želeo da pošalje poruku svim damama i pozove ih da proslave 8. mart u Humskoj.

"Pre nego što krenemo, da iskoristim priliku da čestitam osmi mart svim ženama, devojkama, čuo sam da je slobodan ulaz za njih i nadam se da će uživati u predstojećoj utakmici. Posebno navijačicama želim srećan praznik", počeo je Blagojević, pa nastavio:

"Čeka nas zahtevna utakmica, nikako laka... Novi Pazar ima svoje ambicije ne samo što se tiče plej-ofa, nego i zauzimanja mesta koje vodi u Evropi. Igraju sa novim trenerom (op.aut. Vladimir Gaćinović) u poslednja četiri kola i pokazali su tu veliki kvalitet. Rutinski su dobili protiv Napretka, a pre toga odigrali odlične utakmice protiv nezgodnih rivala. Čekaće nas motivisan protivnik, a mi imamo želju da nastavimo dobru igru i rezultate. Ušli smo u proleće, lepo vreme, možda je vreme da postavimo rekord što se tiče posete u ovoj polusezoni".

Zatim je upitan da prokomentariše Gaćinovićev povratak u Novi Pazar i koliko će to promeniti pristup crno-belih.

"Ne igramo ni on, a ni ja - igrači sprovode u delo to što mi tražimo. Iznova nova priča i videćemo šta će biti. Da ja kažem da nismo favoriti, ispao bih smešan i neozbiljan", rekao je Blagojević uz osmeh:

"Ipak igramo kod kuće protiv Novog Pazara i uz dužno poštovanje prema protivniku - mi smo favoriti. Niti ja mogu da poreknem da smo mi favoriti, niti bežim od toga, ali ih poštujem. Da li je moguć drugi rezultat sem pobede, naravno da je moguće".

Gaćinović je jedan od mnogih koji je ove sezone menjao svoju sredinu. U srpskom fudbalu vlada prava trenerska vrteška.

"Svi smo mi uticali na to da stvorimo trend da je trener doveden do apsurda, da je marginalizovan, da smo doveli do toga da je trener nebitan, da se treneri boje, plaše, dodvoravaju i da imaju jako mali uticaj".

I njega su, baš kao i Željka Obradovića juče, novinari pitali o tome šta misli o dolasku delegacije FK Partizan na rođendan najvećeg rivala.

"Mislim da je to kompleksna tema. S druge strane u poslednje vreme bila je velika tenzija, ne samo u sportu, nego i u društvu, puni smo negativnosti i neprimerenih izjava. Puno je stvari koje narušavaju normalno bitisanje. Ako bismo svi pokušali da se trudimo i da protivnike posmatramo kao sportske rivale, a ne kao neprijatelje, u smislu mržnje, onda bi svima bilo bolje".

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke