petak 27.10.2023.
20:05

Važna pobeda za beg sa dna.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Napretka pobedili su Javor u Ivanjici rezultatom 2:0 u premijernoj utakmici 13. kola Superlige Srbije.

Kruševljani su trenutno bez trenera, gotovo izvesno će ih u utorak preuzeti Vladimir Gaćinović, a večeras ih je sa klupe predvodio sportski direktor Mladen Dodić, inače bivši trener Javora, i posao je odradio na najbolji mogući način.

Junak Napretka bio je prekaljeni centarfor Milan Bojović (36). On se u 11. minutu najbolje snašao u gužvi koja je nastala u kaznenom prostoru, nakon kornera Zličića sa leve strane i proigravanja Đekovića glavom, ostao je sam na liniji peterca i rutinski je poslao loptu u mrežu, iza nemoćnog golmana Manojlovića.

Bojović je prednost gostiju duplirao u 19. minutu. Ponovo je Zličić centrirao iz kornera, ovaj put sa desne strane, a iskusni napadač je sjajno skočio i udarcem glavom iz peterca zatresao mrežu, za 0:2.

Javor je u 32. minutu ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona Tojčića i već je tada bilo jasno u kom pravcu će otići ovaj meč.

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja, pa su gosti rutinski odradili posao i odneli tri veoma važna boda.

Napredak je sada 13. na tabeli sa 11 bodova, dok je Javor 10. sa tri boda više, ali i utakmicom više.