sreda 05.10.2022.
17:51

Kad ne mogu seniori, omladincima ide odlično.

crvenazvezdafk.com

U okviru Lige šampiona za omladince ekipa Crvene zvezde je uspela da savlada u dva meča Omoniju sa Kipra ukupnim rezultatom 3:1 i tako se plasirala u narednu rundu gde će igrati protiv AZ Alkmara.

Izabranici Zorana Rendulića su uspeli da slave u prvom meču u Beogradu sa 1:0, dok je danas na Kipru bilo 1:2.

Prva ozbiljna šansa na utakmici je bila preko Stankovića koji je pogodio prečku, a onda velika šansa i za Nedeljkovića koji prebacuje gol glavom.

U 18. minutu 0:1, crveno-beli su preko Alekseja Vukičevića uspeli da povedu, prethodno ga je sjajno proigrao Brajić petom.

Do kraja poluvremena je Zvezda bila ta koja je imala inicijativu, a onda novi gol u mreži domaćina.

Veoma agilni Matić je odlično centrirao i pronašao Stojsavljevića u kaznenom prostoru koji ne greši za 0:2.

Omonija je uspela da smanji rezultatski zaostatak početkom drugog poluvremena. Neofitu je pogodio mrežu u 51. minutu nakon asistencije Krisomilisa što je prouzrokovalo nervozu u timu Crvene zvezde.

Ipak, ostali su srpski fudbaleri dosledni do samog kraja, uspeli su da zadrže prednost i da na kraju slave prolazak u narednu fazu Lige šampiona za omladince.

Utakmice protiv AZ Alkmara se igraju 26. oktobra i 2. novembra.