utorak 26.10.2021.
20:02

Krenulo im je.

Pedja Milosavljevic / Starsport

Posle dva očekivana poraza na startu takmičenja, od Nemačke i Portugalije, ženska fudbalska reprezentacija Srbije danas je ostvarila i prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Srbija je kao domaćin večeras savladala selekciju Turske rezultatom 2:0 i tako najavila da će tek imati šta da pokaže u ovoj kvalifikacionoj grupi, pogotovo što sada slede mečevi protiv nešto slabijih ekipa.

Dejana Stefanović je u 28. minutu postigla vodeći gol za Srbiju, a konačnih 2:0 postavila je Nevena Damjanović iz jedanaesterca u 54. minutu.

Sledeću utakmicu reprezentativke Srbije odigraće takođe na svom terenu protiv selekcije Bugarske koja je u prva tri kola pretrpela sva tri poraza, a trenutno stanje na tabeli izgleda ovako: Nemačkka 12 iz četiri utakmice, Portugal 10 bodova iz četiri utakmice, a preostale četiri selekcije su odigrale tri utakmice - Turska ima 4, Srbija 3 boda, a Izrael i Bugarska su bez bodova.