Bravo, "Orlići", tako se bori za Srbiju!

ponedeljak 30.03.2015.
22:57

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije iskupila se za poraz od Šveđana pošto je večeras savladala znatno kvalitetnijeg rivala i to na gostujućem terenu.

Fudbalska reprezentacija Srbije U21 donela je naciji barem malo razloga za optimizam pošto je večeras savladala vršnjake iz Italije u poslednjoj prijateljskoj utakmici igranoj u sklopu priprema za nastupajuće Evropsko prvenstvo.

Nakon poraza od Švedske u Novom Sadu "Orlići" su otišli u goste mladoj selekciji Italije koju su savladali rezultatom 0:1 (0:0). Strelac odlučujućeg pogotka bio je bivši napadač Crvene zvezde a sada član Platanijasa Luka Milunović.

Već na startu susreta Srbija je mogla do vođstva preko Aleksandra Pešića ali je udarac napadača Tuluza završio na stativi pa je do odlaska na odmor na snazi ostao rezultat sa početka utakmice.

Prelomni momenat utakmice dogodio se u prvom minutu nastavka kada je Domeniko Berardi zaradio drugu javnu opomenu posle čega su "Azurini" ostali sa desetoricom na terenu.

Srbija je brojčanu prednost materijalizovala u 60. minutu susreta preko Luke Milunovića a ispostavilo se da je taj gol bio dovoljan za važan trijumf "Orlića" na gostovanju selekciji Italije.

Iako utakmica nije imala takmičarski značaj Srbija je ovom pobedom popravila atmosferu pred odlazak na Evropsko prvenstvo na kojem će "Orlići" igrati u grupi "A" sa selekcijama Nemačke, Češke Republike i Danske.

Evropsko prvenstvo biće na programu od 17. do 30. juna tekuće godine a domaćin će biti Češka Republika.