''Brđani'' briljiraju, deveta pobeda Čukaričkog!

nedelja 09.10.2022.
16:54

Nema sumnje, veoma ozbiljan kandidat za plasman u Evropu, pa možda čak i u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Ekipa Čukaričkog nastavlja sa odličnim igrama i rezultatima ove sezone.

Tim Dušana Kerkeza je danas u meču 14. kola Super lige Srbije na svom terenu savladao ekipu Javor Matisa rezultatom 3:0.

Ovo je deveta pobeda ''brđana'', imaju 29 bodova i sa TSC-om dele drugo mesto na tabeli, ali uz meč manje u odnosu na tim iz Bačke Topole.

Domaći su poveli u 29. minutu meča golom Jankovića, a posle pet minuta igre prednost Čukaričkog duplirao je iskusni Đorđe Ivanović.

Do kraja meča ''brđani'' su rutinski obavili posao, a u nadoknadi vremena Čukarički je svoj trijumf učinio još ubedljivijim. N'Diaje je sa desne strane odlično centrirao, a na ivici peterca je loptu glavom zahvatio 18-godišnji Spasojević koji pogađa za konačnih 3:0.

Javoru je ovo osmi poraz u sezoni, treći uzastopni, a prvi pod vođstvom novog trenera Mladena Dodića. Ostao je na 12 osvojenih bodova i nalazi se na 13. mestu na tabeli.