23:38

Od večeras situacija oko njega postaje mnogo zanimljivija!

Epa/Jakub Gavlak

Dvadesetdvogodišnji Slovak Erik Jirka nije uspeo prošle sezone da se nametne u ekipi Crvene zvezde, pa je jesenas bio poslat na pozajmicu zu Radnički iz Niša, a od zimus je, takođe na pozajmici u poljskom Gornjiku.

U dresu poljskog kluba Jirka je briljirao večeras, u meču protiv Lehje iz Gdanjska koji je završen bez pobednika, rezultatom 2:2. Za goste je od 56. minuta nastupio naš povremeni reprezentativac Filip Mladenović.

Jirka je postigao oba gola za domaći tim, u 19. i 66. minutu, Gornjik je vodio sa 2:0, ali je do kraja uzvratio Lukaš Zvolinski sa svoja dva pogotka za konačnih 2:2.

Podsetimo, Jirkin ugovor sa Crvenom zvezdom važi još dve godine, ali Poljaci imaju opciju da ga ovog leta otkupe za 700.000 evra. Ukoliko to ne učine, Dejan Stanković bi na leto mogao da dobije zanimljivo pojačanje, bez obzira što Slovak nije uspeo brzo da se adaptira na Zvezdu.

Uostalom, imamo primer Mirka Ivanića, koji blista ovog proleća, a prošle godine su ga mnogi smatrali Zvezdinim transfer-promašajem...