petak 20.01.2023.
23:57

Novajlija postigao golgeterski prvenac.

fkradnicki.com/Nenad Kotlajić

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 odigrali su danas drugu utakmicu na pripremama u Antaliji.

Posle minimalnog poraza od mađarske Kišvarde, ekipa Dejana Joksimovića je danas odmerila snage sa ruskim drugoligašem Jenisejom i remizirala rezultatom 1:1.

Na prvi gol se čekalo sve do 80. minuta, kada je ruski tim poveo golom Markova, posle centaršuta Maslovskog sa leve strane, a Radnički je izjednačio samo minut kasnije kada je novi napadač kragujevačkog superligaša, Nigerijac Žofri Činedu sa desetak metara pogodio mrežu i postavio konačlnih 1:1.

Radnički je nastupio u sastavu: Raičević, Vlajković, Ivanović, Mitrović, Pecelj, M. Vidović, Krajišnik, Maksimović, Vidosavljević, Đurić, Činedu. Igrali su još: Mladenović, U. Vidović, Srnić, Evandro i Zorić.

Pre povratka u Kragujevac, ekipa Radničkog će imati još jednu proveru u Antaliji, i to u ponedeljak, kada će se sastati sa kazahstanskim premijerligašem Kaisarom.