Čuka bez golova sa Radnikom pred Olimpijakos, Napredak "prekinuo maler" u Subotici

Autor: Filip Rodic
nedelja 27.08.2023.
21:40

Rezultat Čuke koji ne uliva optimizam.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Čukarički i Radnik iz Surdulice su remizirali bez golova na Brdu u utakmici petog kola Superlige Srbije.

Čuku čeka revanš plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope sa Olimpijakosom 31. avgusta u Dubočici. Grčki tim je slavio 3:1 u Pireju.

Domaćini ovog duela su petoplasirani sa osam bodova, dok je Radnik osmi sa bodom manje i nalazi se u nizu od tri remija.

Fudbaleri Napretka iz Kruševca pobedili su Spartak na gostovanju u Subotici sa 3:1.

Kruševljani su do prve pobede u sezoni došli odličnom igrom u prvom poluvremenu, tokom kod gu postigli dva gola. Prvo je Ognje Mršić u 19. minutu zatresao mrežu Filipa Manojlovića. Drugi gol za Napredak delo je Đorđa Jovanovića u 39. minutu. Oba puta asistent je bio Dušan Stojiljković.

Momci koji su ušli sa klupe za Sparta donose tom timu i jedini gol na meču. Strelav pogotka u 66. minutu Veljko Jocić je ušao u 26. minutu umesto Luke Stajkoviča, a asistent Miloš Toševski je istrčao na teren u 58. minutu umesto Ilije Babića.

U samoj završnici, tačnije u 89. minutu, Slobodan Stanojlović je povisio za 3:1 za Napredak.

Subotičanima je ovo treći poraz u prethodna četiri kola, sada su na šest bodova, dok je Napredak došao do četiri boda.