''Čuka'' u dve utakmice brojala do 8! Neka se spremi Tvente!

četvrtak 28.07.2022.
22:06

Za razliku od Radničkog, Čukarički ispunio očekivanja.

2022 Starsport.rs ©

Polovičan učinak srpskih predstavnika na evropskoj sceni. I dok se niški Radnički obrukao protiv Gzire junajted sa Malte, Čukarički je rutinski izborio plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Posle 4:1 u gostima pre sedam dana, ''Brđani'' su večeras na svom terenu u Beogradu još jednom ubedljivo savladali ekipu Rasinga iz Luksemburga rezultatom 4:0.

Tako je ekipa Dušana Kerkeza izborila dvomeč sa holandskim Tventeom u narednoj rundi takmičenja, a prva utakmica igraće se u Holandiji narednog četvrtka.

Prvo poluvreme obeležio je novi napadač Čukaričkog Mohamed Badamosi koji je postigao prva dva gola, u 39. minutu na asistenciju Kovača, a onda i u 41. minutu posle saradnje sa Ivanovićem.

Posle samo sedam minuta igre u nastavku, Đorđe Ivanović je povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Spasojević, pogotkom u 73. minutu.