sreda 22.11.2023.
18:00

''Brđani'' nastavili da ''prosipaju'' bodove.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U zaostaloj utakmici 8. kola Superlige Srbije, ekipa kruševačkog Napretka je večeras na svom terenu savladala Čukarički rezultatom 1:0 i tako se sa večerašnjim rivalom izjednačila po broju bodova na superligaškoj tabeli.

Sada i jedni i drugi imaju po 17 bodova i zajedno sa Javor Matisom dele od devetog do 11. mesta, ili na vrhu plej-aut zone.

Meč u Kruševcu je odigran na veoma lošem, blatnjavom terenu, pa je sada još jasnije ono o čemu je danas govorio trener Parttizana igor Duljaj.

U takvim (ne)uslovima, bolje se snašla domaća ekipa koja je golom Lazara Zličića u 38. minutu rešila meč u svoju korist i osvojila sva tri boda.

Pokušavali su gosti da dođu bar do izjdnačenja u nastavku, pretili su najviše u finišu meča, ali se istakao i golman Napretka Vladimir Bajić.

Ovo je Napretku prva pobeda na svom terenu još od početka septembra, a Čukarički je nastavio seriju loših rezultata. Ovo im je treći uzastopni poraz, odnosno četvrti u poslednjih pet utakmica u Superligi.