ponedeljak 13.05.2024.
21:49

"Dizelka" posle rutinske pobede izjednačena sa Voždovcem u trci za opstanak...

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Železničara savladali su u Pančevu ekipu Radnika iz Surdulice rezultatom 4:0 u okviru petog kola plej-auta Super lige Srbije.

Četa Tomislava Sivića nastavila je sa rezultatima koji bi mogli da popularnu "dizelku" spasu od ispadanja, a trijumf nad Surduličanima bio je drugi u nizu nakon Voždovca.

Sve je praktično već bilo rešeno tokom prvih 45 minuta utakmice u Pančevu nakon čega je domaćin stekao dva gola prednosti.

Igrao se 21. minut kada je Dario Grgić posle dodavanja Jovanovića matirao Vukadinovića, da bi u 44. minutu Stefan Obradović udvostručio prednost Železničara.

Autogolom Gašića u 63. minutu domaćin je uvećao prednost, a konačan rezultat postavio je Evgen Pavlov nakon pasa Hajdina.

Železničar iz Pančeva je zadržao pretposlednju, 15. poziciju na tabeli Super lige Srbije sa 35 bodova, koliko ima i Voždovac koji je u baraž-zoni, dok je davno prežaljeni Radnik ostao poslednji sa tek 17 bodova.