Dan posle dva teška poraza, Zvezda i Partizan dobili ''po džepu''!

Autor: Darko Mitrović
petak 11.03.2022.
17:58
Izvor: Sportske.net, Sportklub

Disciplinci sve beleže, ništa ne zaboravljaju.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Povezane vesti

Četvrtak je dan kada disciplinski organi Fudbalskog saveza Srbije donose odluke o kaznama za one koji su se ogrešili o važeće propise.

Danas su na tapetu bili i Zvezda i Partizan, a glavna tema bila su dešavanja na proteklom, 166. večitom derbiju.

Kako prenosi ''Sportklub'', crveno i crno-beli su kažnjeni sa po 1.2 miliona evra jer su njihovi navijači ''prekomerno koristili pirotehnička sredstva'' tokom derbija.

Sve je beležio nekadašnji sudija Vlado Glođović, i to: bakljade, upotrebu topovskih udara, namerno izazvane požare, paljevine i više dimnih bombi.

Takođe, na južnoj tribini je ostao veliki broj polomljenih stolica, a tokom meča je na toj tribini došlo i do požara koji je izazvao desetominutno angažovanje vatrogasaca.

Kazne ''večitima'' odnose se i na slično ponašanje navijača u mečevima Zvezde protiv Čukaričkog, odnosno Partizana protiv Radničkog u Nišu.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke