Derbi opravdao očekivanja, da li i sudija?

subota 09.03.2024.
19:46

Nekoliko baš "škakljivih" odluka.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/ 2024 ®

Mnogo se pisalo o tome ko će suditi najveću utakmicu srpskog fudbala. Šansu je na kraju dobio debitant Pavle Ilić. Imao je puno posla, doneo je nekoliko teških odluka, a opšti utisak je da on nije uticao na rezultat, ali i da je ovo ipak bio meč za one iskusnije njegove kolege, mada je pitanje kako bi se i oni snašli u ovom "grotlu"?

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su rezultatom 2:2 na Marakani u 24. kolu Super lige Srbije.

Zvezda je dominirala u 172. "večitom" derbiju, stvorila je dvocifren broj kolosalnih šansi, tri puta pogađala okvir gola, ali će i dalje gledati u leđa Partizanu, od koga na tabeli ima bod manje.

Crno-beli su finiš meča igrali sa desetoricom, a čini se da je trebalo da i Zvezda bude u istoj situaciji, ali nije.

Stvari po Partizan krenule su nizbrdo nedugo nakon vodećeg gola za 1:2, koji je u 51. minutu postigao Kalulu.

Igor Duljaj je pokušao da ulaskom Severine osveži ekipu, ali to je "crno-bele" moglo da košta i poraza večeras.

Krilni fudbaler je u igru ušao u 64. minut umesto Natha, pet minuta kasnije dobio prvi žuti karton posle prekršaja nad Olajinkom, da bi u 75. dobio i drugi žuti, čime je zaradio isključenje zbog udarca Endiajea u glavu.

Međutim, dva minuta ranije je i Zvezda verovatno trebalo da ostane sa desetoricom. Hvang je bio poslednji igrač odbrane kada se Kalulu stuštio sam ka golu, nije Korejac išao na loptu i srušio je Kalulua, ali je sudija to okarakterisao kao faul za žuti karton.

U pravilniku piše drugačije, pa će iz Partizana imati šta da prigovore.

Prigovaraće i iz Zvezde, zbog nedosuđenog penala, kada je Điga povučen u kaznenom prostoru još u prvom poluvremenu, pri rezultatu 0:0.