Đukić: "Ima mnogo stvari kojima sam veoma zadovoljan"

subota 01.07.2017.
22:45

Miroslav Đukić je bio zadovoljan drugim, a nezadovoljan prvim poluvremenom.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Partizan je danas poražen od ekipe CSKA, jednog od konkurenata da sledeće sezone osvoji rusku Premijer ligu, a rezultat je bio veoma ubedljiv, 3:0.

Svoje utiske nakon meča dao je i Miroslav Đukić, trener Partizana.

"Ne možemo biti zadovoljni jer smo poraženi, a u prvom poluvremenu nismo imali hrabrosti. Ipak, sve je to trenažni proces, ima vremena za ispravku. Nismo imali agresivnost, nismo ni u jednom momentu parirali protivniku.

Drugo poluvreme je bilo mnogo bolje, agresivnije, intenzivnije, dominirali smo, imali šanse i nismo ih iskoristili. Veoma sam zadovoljan drugim poluvremenom
", rekao je Miroslav Đukić.

Donekle i zabrinjava činjenica da Partizan nije iskoristio svoje šanse, a Đukić smatra da je dobro što ih je stvarao i da je time zadovoljan, kao i da će realizacija doći.

"Nek stvaraju šanse, doći će gol kada bude trebalo. Normalno je u ovom periodu da se promašuju šanse. Imali smo 3-4 čiste situacije, ima mnogo stvari sa kojima sam veoma zadovoljan", istakao je Đukić.

Na pitanje koliko su spremni Leonardo i Đurđević, Miroslav Đukić je rekao da je Đurđević skoro spreman, a da za Leonarda treba još dosta vremena.

"Đurđević je spreman, nije mnogo ni izgubio, odmorio se samo sedam dana. Za Lea treba više vremena. Obojica su u visokom ritmu odigrali drugo poluvreme", zaključio je strateg Partizana.

Zabrinjava i forma golmana Partizana, obojica su danas napravili kardinlne greške.

"Dešavaju se takvi golovi, to je proces učenja. Sve što ti pomaže, nije toliko bitno", rekao je on.

Za kraj, rekao je da će protiv Urala izaći najbolji sastav u ovom trenutku.

"Protiv Urala će biti povećana minutaža igračima koji su u prvom planu, to nam je generalna proba, igraćemo sa ekipom koja bi trebalo da počne protiv Budućnosti", rekao je Miroslav Đukić.