Docić sa kreča brži od pištaljke, Čuka nanela prvi poraz OFK Beogradu u Super ligi!

Autor: Ivan Cvetković
petak 09.08.2024.
20:01

"Brđani" slavili u Zaječaru.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Zaječaru ekipu OFK Beograda rezultatom 2:1 u okviru četvrtog kola Super lige Srbije.

Čukarički je poveo u 11. minutu kada je Vinisijus Melo iskoristio odličan centaršut Tufegdžića i glavom matirao nemoćnog Popovića.

Početkom drugog poluvremena, Stanković je neopreznim startom nad Ananom napravio penal, međutim udarac Aleksandra Kahvića sa bele tačke završio je pored gola.

Ipak, bivši fudbaler Crvene zvezde iskupio se za promašaj u 55. minutu kada je posle dodavanja Stanojlovića s leve strane glavom zatresao mrežu "brđana".

Krenuli su gosti u veliku ofanzivu, a neverovatnu priliku propustio je mladi Cvetković u samom finišu utakmice kada je sa pet metara gađao pravo u Popovića.

I kada se činilo da u Zaječaru neće biti pobednika, dogodio se detalj iz četvrtog minuta nadoknade vremena kada je Stefanović posle pregledanog VAR snimka dosudio penal za Čukarički zbog prekršaja Vujadinovića nad Miladinović.

Siguran sa bele tačke bio je iskusni Marko Docić koji je i doneo "brđanima" pobedu u Zaječaru.