Drama na Novom Beogradu, Metalac sa penala do četvrtfinala Kupa

utorak 30.11.2021.
15:12

Superligaš se izvukao.

fkmetalac.rs

Fudbaleri goronjomilanovačkog Metalca prvi su četvrtfinalisti Kupa Srbije pošto su u uvodnom meču četvrtfinala slavili na gostovanju Radničkom na Novom Beogradu nakon boljeg izvođenja penala.

Superligaš je doputovao u prestonicu Srbije pojačan novim trenerom Milijom Žižićem i malo je falilo da se oklizne već na prvom koraku.

Metalac je na Tošinom bunaru bolje počeo meč i poveo u 17. minutu, ali je domaćin izjednačio već u prvom minutu drugog poluvremena, a rezultatom 1:1 meč je otišao u penale.

Gosti iz Gornjem Milanovca nisu iskoristili dva, nasuprot domaćinu koji tri puta nije precizan, pa se četvrtfinale Kupa seli u Šumadiju.

Preostalih sedam učesnika četvrtfinala Kupa Srbije, čiji je aktuelni branilac trofeja Crvena zvezda, igra se u sredu na terenima širom zemlje.