subota 01.10.2022.
17:01

Doduše, uz tri utakmice više.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Današnji program u okviru 13. kola Superlige Srbije počeo je utakmicom u Bačkoj Topoli, između TSC-a i Radnika iz Surdulice.

Domaći tim je slavio sa 2:1, upisao treću uzastopnu pobedu u ligi, ali je malo nedostajalo da gosti odnesu bod.

Radnik, koji još uvek nema nijednu pobedu od početka sezone, poveo je u 22. minutu golom Oreščanina, a izjednačenje TSC-u doneo je Saša Jovanović devet minuta kasnije.

Rezultatom 1:1 ušlo se u drugo poluvreme, a preokret domaćima doneo je makedonski vezista Martin Mirčevski golom u 53. minutu meča.

Ispostavilo se da je taj gol i odlučio pobednika, ali će gosti imati za čim da žale posle ovog susreta, jer su u nadoknadi vremena iznudili jedanaesterac koji Spasić nije uspeo da realizuje. Golman Ilić je uspeo da zakači tu loptu vrhovima prstiju, a ona je potom pogodila stativu i najbolja prilika da Radnik ipak dođe do boda nije iskorišćena.

TSC sada ima 26 osvojenih bodova, koliko i vodeća Crvena zvezda, ali tim iz Bačke Topole ima tri meča više. Radnik je i dalje na poslednjem mestu sa samo četiri osvojena boda.