utorak 07.06.2022.
21:06

Kartoni odlučili!

Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Srbija je uspela da se plasira na Evropsko prvenstvo koje će se ovog leta igrati u Slovačkoj pošto je savladala u poslednjem kolu reprezentaciju Norveške rezultatom 3:2 nakon velike borbe i drame u finišu.

Drama, jer je dosta toga zavisilo i od drugog meča koji su igrali Ukrajina i Holandija, bilo je potrebno "orlićima" da Ukrajinci ne slave sa dva ili više golova razlike, a Holanđani su hrabro sa igračem manje uspeli da izgube samo 2:1, što nam je bilo dovoljno za prolaz.

Srbija je danas povela golom Lazića u 33. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Nemanja Motika bio siguran za 2:0.

Velikih 3:0 bilo je u 47. minutu i činilo se tada, siguran plasman na EURO, Ratkov je postigao gol, ali...

Norvežani su se vratili u igru, Eng u 75. i Karlsbak u 82. minutu pogađaju, ali nije im bilo dovoljno.

Na ovaj način, izabranici selektora Aleksandra Jovića su se plasirali na Evropsko prvenstvo koje se igra u Slovačkoj, a već znamo i protivnike, to su Engleska, Izrael i Austrija.

Na kraju je tabela izgledala ovako, i Srbija i Ukrajina su imali po 7 bodova, gol razlika je bila 6:4, međusobni skor 1:1... Šta je odlučilo, pitate se? Manje kartona reprezentacije Srbije, imali smo 11, naspram 13 Ukrajinaca.