Drama u južnjačkom El Klasiku, Napredak u 95. minutu do boda na Čairu!

petak 06.10.2023.
20:02

Radnički nije uspeo da sačuva prednost.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2023

Fudbaleri Radničkog remizirali su u Nišu sa ekipom kruševačkog Napretka rezultatom 1:1 u okviru 11. kola Super lige Srbije.

U popularnom južnjačkom "El Klasiku", Nišlije su, posle svega viđenog, morale da trijumfuju, pa će sigurno žaliti zbog samo jednog osvojenog boda protiv Kruševljana koji se nisu predali do poslednjeg zvižduka.

Detalj koji je mogao da presudi duel dogodio se u 27. minutu kada je Miljan Škrbić iskoristio dodavanje Petrova s desne strane i sproveo loptu u mrežu prvi put od početka sezone.

Nije to previše motivisalo Kruševljane koji su bili potčinjeni i u drugom poluvremenu, Radnički nije iskoristio nekoliko izglednih prilika, a onda je stigla fudbalska kazna.

Lopta se u kaznenom prostoru Nišlija našla kod rezerviste Slobodana Stanojlovića koji je uz dosta sreće šutirao kada je lopta jedva prešla gol-liniju u petom minutu nadoknade vremena.

Sat sudije Ivkovića pokazao je da lopta čitavim obimom prešla liniju, pa je odmah nakon toga i svirao kraj meča.

Radnički Niš i Napredak iz Kruševca su tako večeras osvojili svoj osmi bod, te se nalaze na 13, odnosno 14. mestu na tabeli.