ponedeljak 04.04.2022.
20:26

Zanimljiv meč u Novom Sadu.Nekadašnji saigrači iz Partizana večeras su bili na suprotnim stranama.

Starsport.rs ©

U poslednjoj utakmici 29. kola Linglong Super lige, Proleter i Čukarički su na novosadskom ''Karađorđu'' igrali nerešeno, 1:1.

Mogao je Čukarički do vođstva u 19. minutu, kada je posle kornera sa desne strane Rakonjac pogodio prečku.

U 33. minutu Jovan Ilić je odlično istrčao kontru, izbio sam ispred golmana Mićovića, ali nije uspeo da ga savlada.

Kazna za taj promašaj usledila je deset minuta kasnije. Bila je to brza akcija Rakonjca, Lukića i N'Diaja na polovini Čukaričkog, na kraju N'Diaj uspeva da pobegne Vladisavljeviću i sa oko šest metara uspeva da savlada golmana Petrića - 0:1.

Gol prednosti je ekipa Čukaričkog uspela da održi sve do ulaska Nikole Ninkovića u igru u redovima domaćeg tima. Nekadašnji vezista Partizana je u 67. minutu zamenio Marjanovića i već u prvom kontaktu sa loptom nepun minut kasnije zatresao mrežu gostiju - 1:1.

Proleter sada ima 29 osvojenih bodova, ali je i dalje na četrnaestoj poziciji koja vodi u baraž za opstanak, a Čukarički je poodavno osigurao treće mesto i sa tog mesta će i ući u plej-of.