EP (U19) - Srpski ženski fudbal ima veliku budućnost, Engleska se spasila sa penala u 90. minutu!

FSS

Reprezentativke Srbije u fudbalu odigrale su danas nerešeno 1:1 sa Engleskinjama na Evropskom prvenstvu za uzrast do 19 godina.

Srbija je povela golom Nine Matejić u 68. minutu, ali su Engleskinje došle do izjednačenja iz penala u 90. minutu, a gol je postigla Mia Enderbi.

Reprezentativke Srbije su takmičenje započele porazom od Francuske (1:2), a poslednji meč u grupnoj fazi očekuje ih u subotu, 20. jula, kada će igrati protiv domaćih Litvanki.

Srbija se trenutno nalazi na trećem mestu u grupi A, sa jednim osvojenim bodom iz dve odigrane utakmice.

Prva je Engleska sa četiri boda, druga je Francuska sa tri boda, koju danas (17.00) očekuje utakmica drugog kola sa Litvanijom, koja za sada nema bodove.

Po dve ekipe iz obe grupe na Evropskom prvenstvu plasiraće se u polufinale takmičenja.