ponedeljak 04.04.2022.
18:08

''Zmajevi'' sve bliži izlasku na evropsku scenu.

Pedja Milosavljevic/Starsport

U pretposlednjoj utakmici 29. kola Linglong Super lige Srbije, Voždovac je danas na svom terenu savladao ekipu Radnika iz Surdulice rezultatom 4:0.

''Zmajevi'' su se ovom pobedom probili na četvrto mesto sa 40 osvojenih bodova, koliko ima i niški Radnički na petoj poziciji, a Radnik je ostao na deobi desetog i jedanaestog mesta sa 33 osvojena boda i znatno umanjio šanse za plasman u plej-of.

Prvo poluvreme obeležio je vodeći gol Stefana Hajdina u 27. minutu, mada su i Ćirković i Lasickas to mogli da učine nešto ranije, ali je posle njihovih udaraca prečka spasavala goste iz Surdulice. U nastavku su domaći fudbaleri bili mnogo efikasniji. To se pogotovo odnosi na Ćirkovića, koji je svojim golovima u 73. i 79. minutu meča rešio pitanje pobednika.

Konačnih 4:0 postavio je Martin Novaković u samom finišu meča, preciznim udarcem iskosa sa desne strane. U poslednjem kolu pred plej-of i plaj-aut fazu takmičenja, Voždovac će gostovati TSC-u, a Radnik će dočekati ekipu Novog Pazara.