subota 12.12.2020.
18:52

Crno-beli u seriji, odlično drugo poluvreme!

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Ekipa Partizana je uspela da upiše novu pobedu u Super ligi Srbije pošto su slavili na neugodnom gostovanju Voždovcu u Zaplanjskoj rezultatom 0:2 (0:0).

Bolje su počeli domaći, čak su bili bolji u prvom poluvremenu.

Mladi fudbaler Crvene zvezde koji je na pozajmici u Voždovcu je mogao da postigne gol Partizanu već u 11. minutu kada je šutirao, ali je lopta okrznula stativu. Imao je i Lasickas pokušaj, ali je mladi golman Partizana Popović uspeo da ukroti taj udarac.

Partizan je jedinu šansu imao preko Holendera koji je u finišu prvog dela igre mogao da pogodi, ali je njegov udarac završio u spoljnom delu mreže.

Podatak da crno-beli nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola dovoljno govori koliko su bili slavi u napadu tokom prvog poluvremena, ali u drugom je sve krenulo kako treba po ekipu iz Humske.

Već u 50. minutu sjajna akcija Partizana, Suma i Šćekić su kombinovali, crnogorski reprezentativac je video "Jaguara", poslao mu loptu, a Takuma Asano nije imao težak posao, proslavio je gol na sebi svojstven način, 1:0 za Partizan.

Ni nakon ovog gola nismo videli kvalitetan fudbal, ali su fudbaleri Partizana odigrali pametno, dovoljno dobro da sačuvaju prednost i da iskoriste još jednu šansu do kraja utakmice.

baner

Mladi Luka Cvetićanin je imao sasvim solidan meč i par pokušaja danas, ali bez velike opasnosti po Partizan.

I onda 78. minut, Natho sjajno pronalazi Markovića, ovaj je u prijemu izbacio protivnika iz ritma i pokazao da je i dalje veoma opasan kad je raspoložen za igru, 2:0 za crno-bele.

Partizanova sedma pobeda u nizu, šesta u prvenstvu, nisu primili gol od 7. novembra što je zaista pokazatelj dobrog rada Aleksandra Stanojevića.