Feđa zasukao rukave, najavio još četiri pojačanja i postavio cilj: "Opstanak!"
Feđa Dudić se ponovo obratio kragujevačkoj javnosti na konferenciji za novinare.
Povezane vesti
U Kragujevcu ne staju, promene na svim nivoima, a najnovija je - Dejan Joksimović!
Nižu se pojačanja na Čika Dači, u Kragujevac stigao i bivši Zvezdin đak!
(VIDEO) "Đavoli" dočekali Feđu, a Radnički dobio još jedno pojačanje
Sportske saznaju - Radnički na Zvezdu bez navijača, "Čika Dača" prazan do novembra!
Radnički iz Kragujevca je vratio Feđu Dudića u svoje redove, nepunih godinu dana nakon njegovog odlaska.
Vrlo emotivan trenutak za stručnjaka iz Sarajeva koji se danas pojavio i pred predstavnicima medija. Za početak, želeo je da se seti kolege Mladena Žižovića koji je u Kragujevac došao na njegovu preporuku, ali je preminuo tokom utakmice protiv Mladosti iz Lučana.
"Dosta sam razmišljao šta da kažem. Vratio sam se kući, nisam ni odlazio. Prvo bih se prisetio kolege Žižovića koji je došao na moju inicijativu. Sigurno bi napravio velike stvari. Želim samo da ga se setim, još jednom."
Klubu je potreban reset
Kako je istakao, neće obavljati i funkciju sportskog direktora, ali će raditi te poslove u izostanku Slavka Perovića i to zajedno sa Konatarom.
"Došao sam na inicijativu Igora Konatara koji je jednom, sećam se, pitao koliko je obeštećenje da dođe u Maribor i da plati. Činio je nadljudske napore da napravimo ovo što jesmo. Šta je bilo ostavljamo iza, sada je budućnost pred nama. Ovim putem, žao mi je što Slavko nije ostao tu, imali smo Igor i ja sa njim pošten razgovor. Ja sam preuzeo njegove stvari zajedno sa Igorom. Da razjasnimo, Igor mi nije dao funkciju sportskog direktora, a nas dvojica ćemo biti zaduženi za sklapanje igračkog kadra. Ta funkcija me ne zanima, ali u ovom trenutku je tako i daću sve od sebe da što pre formiramo tim i da se ojačamo", rekao je Dudić.
Kaže i da je jedan od njegovih uslova bio da se napravi kompletan reset u ekipi.
"Situacija, onako... Jedan od uslova jeste bio da napravimo reset. Treba sveže krvi. Prošla sezona nije bila dobra. Problema ima, pet igrača koji su pod ugovorom ne mogu odmah da treniraju. Možemo puno ići napred. Hvala navijačima za sve poruke kada sam odlazio, i sada kada se pojavila mogućnost da se vratim. Video sam koliku ljubav ima ovaj klub prema meni. Osetio sam onaj adrenalin, onu lepotu oko srca i to je ono što te privlači. Treba biti tamo gde te cene i poštuju", rekao je Dudić.
Šta je prevagnulo da se Feđa vrati?
"Upornost Igora Konatara i navijači. Ljudi iz kluba. Mi smo svakodnevno bili u kontaktu. Setio se Igor da sam rekao da ako se budu borili za opstanak, da ću doći. Bilo mi je nestvarno kada sam pogledao 70. minut i Radnički ispada. Dok sam bio u Mariboru slali su mi poruke podrške. Moja ljubav prema gradu i prelomio sam, ostao sam dužan ovim ljudima", rekao je Dudić.
Generalni direktor kluba Igor Konatar je istakao da je Feđa ispunio obećanje.
"Vratio bih se u blisku istoriju. Za dve godine sam postao prijatelj sa Feđom i to je uticalo da se ispuni jedno obećanje, meni dato, kada je odlazio. Rekao je, ako bude teško, tu sam za klub. Nije nam mnogo trebalo da se dogovorimo oko finansija, ali je imao neke imperative sa kojima sam se ja složio. Ja sam izgubio energiju, ali sam je za par dana enormno vratio. Uz Feđu, ne obećavamo ništa, osim da ćemo dati sve od sebe da Radnički vratimo tamo gde pripada. Nikada nisam radio ovaj posao, odradili smo neke dobre poslove, i ne stajemo. Najbolji je trener u istoriji Radničkog, u meni će uvek imati saradnika. Ostao sam tu da bijemo bitke i kako smo nasmejani došli, želim i da završimo tako", rekao je on.
Ciljevi u sezoni
Ne samo pred Radničkim, nego i pred mnogim drugim klubovima Super lige Srbije je najteža sezona, a razlog je taj što će biti 14 ekipa i što ispada čak četiri.
"Ovo je najteža sezona u Super ligi Srbije u 20 godina. Cilj je da ostanemo, a da ne čekamo zadnji minut. Drugi cilj je plej-of, među šest. Sve što se ukaže, rado ćemo prihvatiti. Ne želim da stavljam pritisak pred upravu, ni pred igrače. Znate kakav fudbal treba da očekujete, Radnički će igrati na pobedu, ko god bude sa druge strane", rekao je Dudić.
Prelazni rok
Velike promene u igračkom kadru se očekuju u Radničkom.
"Otići će desetak igrača, dolazi desetak. Moramo biti jedinstveni više nego ikad. Ovo mora da bude novi restart, da se vratimo na tribine. Da bodrimo od prvog dana klub, da vratimo energiju. To jedinstvo koje nas je krasilo je bilo da smo svi želeli da napravimo jedno isto. Imaćemo sastanak sa navijačima, da se rasčiste neke stvari koje su se desile zadnje kolo. Probleme treba da rešavamo, a ne da ih stavljamo pod tepih. Da budemo svi na istom putu, istom cilju. Osetio sam ponovo tu pozitivnu atmosferu i mislim da možemo mnogo da napravimo. Nikad se nisam sakrivao iza rezultata i loših igara. Ovo je reset koji je bio potreban klub i koji će doneti novu energiju", rekao je Dudić.
Dodao je i da se zahvaljuje igračima koji su bili deo tima i u periodu dok je on bio trener.
"Iskoristio bih priliku igračima koji su napustili klub da se zahvalim. Mitrović je ostavio trag, Ćosić, Ben Hasin i Vidakov. Simović ostaje, klub nije objavio još neke igrače. U pregovorima sam učestvovao ja, sa Igorom. Sedmorica novajlija, danas će biti na treningu. Neki igrači neće biti sa nama na treningu", rekao je on.

Sedmorica su došli, očekuje još četiri igrača do kraja prelaznog roka.
"Igor i ja smo rekli, 11 igrača su nam potrebni. Doveli smo timske igrače. Stavili smo akcenat na dva igrača koja moraju da donose prevagu. Nadam se da će se Isa Ba što pre oporaviti, on je jedan od ključnih igrača, Ristić koji je bio standardni. Gomez, Sise, Jusuf... U svojim redovima imamo pojačanja jer ti igrači nisu mogli da pomognu. Radimo, svaki dan smo na telefonu, neke opcije smo imali. Neki igrači nisu bili korektni jer su dali obećanje i nisu došli. Veliki izazov, nećemo ući nespremni u sezonu. Očekujemo još dolazak četiri igrača", rekao je Dudić.
Prošle godine u Radničkom nije bilo toliko igrača iz Kragujevca, sada će ih imati minimum trojica.
"Probaćemo neke od kragujevačkih igrača. Imamo trojicu u timu, Sremčević, Dukić i Bojica Nikčević. Zadnjih par dana smo proveli u insistiranju da pogleda šta ima u školi. Šestorica su priključena", rekao je Igor Konatar.
Kaže Feđa da će ovoga puta biti manje stranaca u klubu.
"Stranac kada dođe moraće da pravi razliku i verujte, biće mali broj. Videli smo prošle sezone preveliki broj stranaca i nije bilo dobro. Apel za mlade, videćete danas njih šest na treningu, imaju priliku do Zlatibora da treniraju sa nama. Ovo je velika nagrada za njih. Čestitam kadetima na povratak u Super ligu, žao mi je što nisu to ostvarili juniori", rekao je Dudić.
Stručni štab
Neće biti mnogo promena u stručnom štabu Radničkog, u odnosu na prethodni mandat Feđe Dudića.
"Prvi pomoćnik će biti Adnan Jahić, kondicioni trener Jasmin Trnovac, analitičar Lazar Savić kojeg smo vodili sa nama i koji je napravio vrhunske stvari. Vraćamo Miroslava Stakića, sada je ponovo u prvom timu. Trener golmana je Stefan Radulović, on je tu sa nama. Poletan stručni štab, obećavamo da ćemo raditi kao i do sad, sve u službi kluba", rekao je Dudić.
0 Komentara