Frenk Kanute dobija srpski pasoš?

Autor: Ivan Cvetković
ponedeljak 08.06.2026.
10:30
Izvor: Sportske.net, Sport klub

Procedura u toku.

FK Radnički Niš
FK Radnički Niš

Povezane vesti

Fudbaler Radničkog iz Niša Frenk Kanute (27) nalazi se u postupku dobijanja srpskog državljanstva, preneo je Sport klub.

Isti izvor navodi i da je rukovodstvo niškog superligaša preduzelo dodatne korake kako bi proces bio uspešno okončan, uključujući i obraćanje Fudbalskom savezu Srbije radi podrške zahtevu za prijem u državljanstvo.

Dvadesetsedmogodišnji vezista iz Senegala u srpskom fudbalu nastupa već tri godine, nakon perioda provedenog u Partizanu karijeru je nastavio u Radničkom gde se ustalio među standardnim prvotimcima i postao jedan od stranih igrača sa najdužim stažom u domaćem prvenstvu.

U klubu sa Čaira računaju na Kanutea i u narednoj sezoni, a eventualno sticanje srpskog državljanstva dodatno bi olakšalo planiranje igračkog kadra. 

Prema važećim propozicijama takmičenja, superligaški klubovi imaju ograničen broj stranih fudbalera koji mogu istovremeno da nastupe na terenu.

Kanute se tokom boravka u Srbiji u potpunosti prilagodio životu u zemlji, gde je zasnovao porodicu i naučio jezik, zbog čega se očekuje da procedura bude privedena kraju u narednom periodu.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke