Gobeljić će meč sa Spartakom zauvek pamtiti - Prvi put dva gola na jednoj utakmci!

Autor: Nemanja Janošev
nedelja 09.10.2022.
22:19

Ko bi rekao da će ovaj dan ikada doći, ali došao je!

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaler Crvene zvezde Marko Gobeljić bio je junak pobede svog tima nad subotičkim Spartakom (3:0) u meču 14. kola Super lige Srbije.

S dva pogotka u prvom poluvremenu i to u razmaku od 17 minuta, Marko Gobeljić je trasirao Crvenoj zvezdi put ka pobedi.

Pogodak s kojim je načeo mrežu Filipa Manojlovića bio mu je prvi još od 22. februara 2020. godine kada je postigao pogodak protiv Vojvodine. Da mu prija vojvođanski vazduh svedoče i podaci da je svoj premijerni gol u Super ligi Srbije dao upravo Vojvodini u sezoni 2014/15 noseći dres Napretka.

A danas, po prvi put u karijeri došao je do dva gola na jednoj utakmici, takođe protiv kluba iz naše severne pokrajine. Istina, fortuna je bila na njegovoj strani jer je lopta kod oba njegova udarca danas pogađala protivničke igrače, ali to ne menja činjenicu da je Gobeljić u usponu forme i da Crvena zvezda u njemu konačno dobija desnog beka.

Da li će se te dobre predstave nastaviti, znaćemo već u četvrtak u Budimpešti, a ukoliko odgovor bude pozitivan, onda bi to zaista mogao da znači preporod momka iz Kraljeva.