Golčina - Zašto Arijaga ovo ne radi i u Partizanu?

nedelja 08.09.2024.
19:00

Još se čeka na njegov prvi gol u Partizanu, ali u reprezentaciji je pokazao da ima dobar šut.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Liga nacija je počela i u KONKAKAF zoni, utakmicama prvog kola.

Reprezentacija Hondurasa se takmiči u Ligi A, a na startu je zabeležila ubedljivu pobedu na svom terenu od 4:0 protiv Trinidada i Tobaga.

Ono zbog čega izdvajamo ovu utakmicu od ostalih iz tog takmičenja jeste gol koji je postigao vezista Partizana Kervin Arijaga.

On je početkom leta došao u Humsku i odmah se izborio za ulogu standardnog prvotimca. Trener Stanojević ima poverenja u njega, ali na devet odigranih utakmica, defanzivni vezista Partizana nije upisao ni gol, ni asistenciju.

Ali, zato je u dresu nacionalnog tima postogao lep gol pred kraj prvog poluvremena kada je posle kratkog dodavanja Lopeza, uputio poluvolej udarac sa oko 18 metara i poslao loptu u donji desni ugao protivničkog gola.

U prilogu je taj pogodak kojim je Honduras poveo sa 2:0, a Arijaga je na terenu proveo svih 90 minuta i jedan je od najbolje ocenjenih igrača na ovoj utakmici.