Grafičar ispustio vođstvo, Radnik ima povoljan rezultat pred revanš

sreda 31.05.2023.
19:58

Surduličani nisu dozvolili da im se dogodi ono što su doživele Nišlije.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Posle ubedljivog poraza niškog Radničkog (3:1) u Inđiji, večeras je odigran i drugi meč polufinala baraž za popunu Superlige Srbije.

Grafičar je bio blizu pobede nad Radnikom iz Surdulice, ali su gosti u finišu stigli do konačnih 1:1.

Grafičar je poveo u 64. minutu. Duga lopta sa centra terena je upućena u kazneni prostor ka Pavlu Ivelji koji koristi lošu reakciju Abubakara i sa desetak metara šalje loptu u desnu stranu gola gostiju - 1:0.

Jedanaest minuta kasnije Ivelja je imao još jednu dobru priliku, iz okreta je pokušao iskosa sa desne strane, ali je golman Surduličana uspeo da izbije loptu u korner.

Očekivao se odgovor Radnika, a to se dogodilo u 87. minutu posle 15. kornera za goste u ovom meču. Rustemović je odlično centrirao sa desne strane, a Ranko Jokić je bio najviši u skoku i udarcem glavom je poslao loptu u mrežu za konačnih 1:1.

Revanš utakmice baraža na programu su 4. juna.