17:59

Surduličani na svom terenu potvrdili opstanak u eliti.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Radnika iz Surdulice uspeli su da izbore opstanak u Superligi Srbije.

Posle 1:1 u prvom meču baraža u Beogradu, ekipa Slavoljuba Đorđevića je danas na svom terenu u revanšu savladala Grafičar sa 2:0, što joj je bilo dovoljno za ostvarenje cilja.

Radnik je do vođstva došao u 40. minutu meča, kada je Andrija Radulović realizovao jedanaesterac, a konačnih 2:0 postavio je Milan Makarić u 89. minutu, kada je uspeo da se oslobodi Ibanjeza i onda poslao loptu u donji levi ugao gola gostiju.

Proveravalo se zatim u VAR sobi da li je Makarić igrao rukom prilikom prijema lopte, ali je ubrzo utvrđeno da je gol regularan i u tom trenutku je postalo jasno da će Radnik i sledeće sezone igrati u elitnom društvu.

Sam finiš meča u nadoknadi obeležilo je i isključenje Borka Duronjića u ekipi Radnika, ali Grafičar nije imao vremena da eventualno iskoristi brojčanu prednost na terenu.

Od 18 časova i 30 minuta biće odigran i revanš meč drugog para u baražu, niški Radnički dočekuje Inđiju koja je donela dva gola prednosti (3:1) iz prvog meča.