I Partizan je davao šest na poluvremenu, ali i 10 do kraja meča!

subota 16.10.2021.
18:30

Saši Iliću jedna od te dve utakmice posebno znači.

Beta/Branislav Božić/Ev

Kako je Crvena zvezda danas odigrala prvo poluvreme utakmice protiv Kolubare u Lazarevcu, izgledalo je da bi do kraja mogla da ostvari najubedljiviji trijumf svih vremena u prvenstvu države, ali su Stankovićevi puleni ''prikočili'' u nastavku meča koji je završen rezultatom 7:1 u korist Crvene zvezde.

Čak šest golova postigla je Crvena zvezda u prvom poluvremenu, a nešto slično uspelo je Partizanu u sezoni 1992/93, kada su crno-beli na svom terenu savladali Napredak rezultatom 10:1, a na poluvremenu je na semaforu pisalo 6:1.

Het-trik je upisao Predrag Mijatović, dva gola postigao je Goran Bogdanović, a po jedan Krčmarević, Stanojković, Savo Milošević, Branko Brnović i Slaviša Jokanović.

Najubedljiviju pobedu u gostima Partizan je ostvario na debiju tada 18-godišnjeg Saše Ilića u Čačku protiv domaćeg Borca, 26. oktobra 1996. godine. Tim Ljubiše Tumbakovića je tada trijumfovao sa 10:0, pri čemu je golove rasporedio tako da su četiri postignuta u prvom, a još šest u drugom poluvremenu.

Partizan je tu istorijsku pobedu ostvario u sastavu: Kralj, Bolić, Taševski, I. Tomić (55' Saša Ilić), Sabo (57' Đukanović), Saveljić, Vukićević, Svetličić, Hristov (55' Trenevski), Ćirić, Obradović.

Golove su postigli: 0:1 Bolić u 12' 0:2 Hristov 20' 0:3 Obradović 30' 0:4 Vukićević 42' 0:5 Ivan Tomić 49' 0:6 Vukićević 55' 0:7 Ćirić 66' 0:8 Ćirić 67' pen. 0:9 Vukićević 74' 0:10 Trenevski 76'.