IMT u finišu izborio penale, ali Javor ide u osminu finala Kupa Srbije!

sreda 01.11.2023.
17:06

Zanimljivo je bilo na ''Krovu''.

2023 Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©

Novi putnik u osminu finala Kupa Srbije je ekipa Javor Matisa koja je danas kao gost eliminisala IMT na beogradskom ''Krovu''.

Meč je u regularnom toku završen bez pobednika, rezultatom 1:1, a u penal-seriji Javor je bio bolji i tu seriju je dobio rezultatom 4:2.

Drugo poluvreme bilo je zanimljivije i sadržajnije. Javor je u 66. minutu poveo golom Petra Gigića koji je jednu odbijenu loptu poslao u mrežu, ali je IMT počeo da vrši sve snažniji pritisak i u 85. minutu meča iznudio jedanaesterac kada je posle centaršuta Radočaja, lopta pogodila u ruku Miloševića u kaznenom prostoru gostiju.

Precizan sa bele tačke bio je Miloš Lukovioć koji je izjednačio na 1:1 i to je bio uvod u penal-seriju koja je usledila nekoliko minuta kasnije, jer do isteka 90 minuta nije bilo nove promene rezultata.

Prva serija: Glišić šutira za IMT, ali Lazar Raičević brani! Gojković za Javor Matis precizan - 0:1.

Druga serija: Luka Luković - 1:1, Adamović - 1:2.

Treća serija: Kočić - preko gola, Milošević - 1:3.

Četvrta serija: Kijevčanin - 2:3, Selenić pogađa za 2:4 i plasman Ivanjičana u osminu finala Kupa Srbije.