Javor prekinuo seriju poraza, Spartak nastavio da tone

nedelja 12.11.2023.
18:27

Gosti nisu iskoristili ni jedanaesterac.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Superligaški program u okviru 14. kola šampionata Srbije nastavljen je večerašnjom utakmicom u Ivanjici, gde je domaći Javor Matis dočekao ekipu subotičkog Spartaka Žk.

Ivanjičani su pred svojim navijačima slavili rezultatom 2:0 i tako prekinuli niz od tri poraza u prethodna tri kola, a Spartak je posle vrlo dobrog početka sezone ušao u sve slabiju formu i večeras je upisao ukupno osmi poraz.

Ivanjičani su poveli golom Luke Gojkovića u 32. minutu meča i taj gol je obeležio prvo poluvreme.

Početkom drugog su gosti iz Subotice iznudili jedanaesterac, ali ga iskusni Vojo Ubiparip, koji je u poluvremenu zamenio Mudrinskog, nije iskoristio.

Kazna za taj promašaj stigla je samo šest minuta kasnije, u 58. minutu, kada je Todor Petrović postavio konačnih 2:0 u korist Javora.

Ivanjički superligaš sada ima 17 osvojenih bodova i nalazi se na deobi devetog i desetog mesta sa Čukaričkim, a Spartak ima bod manje na jedanaestoj poziciji.