19:59

Prva prolećna radost Ivanjičana.

© 2023 Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT

Rezultatskoj krizi ivanjičkog Javor Matisa izgleda da je došao kraj.

Ekipa trenera Radovana Ćurčića večeras je pred svojim navijačima savladala surdulički Radnik rezultatom 2:1, što joj je prva pobeda od početka drugog dela sezone.

Javor sada posle 25 odigranih kola ima 25 bodova na 12. mestu na tabeli, a Radnik je i dalje poslednji sa 14 i sa sve manjim šansama u borbi za opstanak.

Bolja igra u prvom poluvremenu je bila ključna za trijumf Ivanjičana po teškom terenu, a kiša je dodatno otežavala posao igračiuma dva tima.

Ivanjičani su poveli već u četvrtom minutu kada je Gojković savladao golmana Ranđelovića na asistenciju Dukurea, a u 32. minutu Gojković je bio u ulozi asistenta, kada je Mićić povisio na 2:0.

Kapiten Radnika Mihajlo Oreščanin je vratio nadu Radniku evrogolom u 83. minutu posle Šovšićevog kornera sa desne strane. Bila je to njihova uigrana akcija, Šovšić je iz ugla poslao loptu na ivicu šesnaesterca, a Oreščanin poslao ''projektil'' u mrežu domaćeg tima - 2:1.

Pokušavali su gosti u narednih desetak minuta da dođu do boda, ali je ekipa Javora uspela da sačuva minimalnu prednost.